5 danych na które warto zwracać uwagę podczas raportowania

W niniejszym artykule pragnę przedstawić najważniejsze dane z punktu widzenia raportowania kampanii AdWords. Otrzymując raport od swojej agencji staraj się wyegzekwować obecność tych danych.

1. Raport słów kluczowych

Jest to chyba najistotniejszy raport w przypadku kampanii linków sponsorowanych. Przedstawia on listę wszystkich słów kluczowych, które zanotowały jakiekolwiek kliknięcia. Jeśli nasza agencja używa ogólnych dopasowań, warto poprosić również o raport wszystkich słów kluczowych, czyli również tych wynikających z ogólnych dopasowań niektórych fraz.

2. CTR

CTR czyli współczynnik klikalności słów kluczowych. Warto na niego patrzeć z punktu widzenia dopasowania reklam do słów kluczowych. Jeśli CTR jest niski (np. poniżej 1%) warto zastanowić się czy reklamy odpowiadają temu słowu. Być może warto je zmienić lub po prostu zrezygnować z tej frazy?

3. Wynik jakości

Kolejny czynnik często ukrywany przez agencję. Zapytaj o raport obrazujący wynik jakości poszczególnych fraz. Jeśli wynik jest słaby (np. poniżej 5) warto zapytać agencję co jest przyczyną. Być może warto poprawić strukturę grup reklam lub zoptymalizować strony docelowe.

4. Udział w wyświetleniach

Procentowy udział w całości wyświetleń danego słowa kluczowego. Jeśli widzimy, że nasze główne frazy mają niski udział w wyświetleniach, być może warto przerzucić je do innej kampanii i nadać im osobny budżet.

5. Współczynnik konwersji

Konwersje czyli kluczowy czynnik mówiący o efektywności kampanii. Walcz o jego raportowanie i wdrożenie śledzenia konwersji. Bez tych danych ciężko ocenić efektywność kampanii sprzedażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *