Kampanie w AdWords – omówienie

Kampanie w Google AdWords to najszersza jednostka organizacyjna w strukturze konta AdWords. Odpowiada ona za najważniejsze ustawienia i decyduje o typie prowadzonej kampanii. struktura konta adwords

Pierwszym zadaniem po wejściu na nowo utworzone konto AdWords będzie utworzenie kampanii. Poniżej przedstawiamy typy dostępnych kampanii.

Tylko sieć wyszukiwania – ten typ kampanii służy do wyświetlania reklam tylko w sieci wyszukiwania, to znaczy w wyszukiwarce Google oraz u partnerów wyszukiwania. Jest to chyba jeden z najpopularniejszych typów kampanii. Dodatkowo dany typ posiada jeszcze dwa podtypy kampanii:

  • Instalacje aplikacji mobilnej – służy do promocji aplikacji na telefony komórkowe. Kliknięcie w tego typu reklamę powoduje automatyczne pobranie aplikacji.
  • Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce – ten typ kampanii jest szczególnie pomocy przy bardzo dużych serwisach internetowych. Pozwala on tworzyć automatycznie reklamy oraz dobierać słowa kluczowe na podstawie treści znajdujących się w portalu.

Tylko sieć reklamowa – ta kampania służy do reklamy wyłącznie w sieci reklamowej Google. Co to znaczy? To znaczy, że możemy wyświetlać reklamy graficzne, animowane lub tekstowe na milionach stron internetowych należących do sieci reklamowej Google. Tworzymy za jej pomocą typowe kampanie zasięgowe i budujące rozpoznawalność marki.
W tym przypadku również istnieje kilka podtypów:

  • Remarketing – czyli reklamy, które wyświetlają się tylko tym użytkownikom, którzy uprzednio odwiedzili reklamowaną stronę.
  • Zaangażowanie – to kampania umożliwiająca wyświetlanie nieco bardziej skomplikowanych reklam, takich jak lightbox czy filmy video odtwarzane po najechaniu na nie kursorem.
  • Instalacje aplikacji mobilnej – kampania bliźniacza do tej obecnej w sieci wyszukiwania.
  • Reklamy w aplikacjach mobilnych – typ kampanii umożliwiający wyświetlanie reklam wyłącznie w aplikacjach mobilnych/na telefonach.

Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową – jest to połączenie obu poprzednich typów kampanii, umożliwia nam reklamowanie się w wyszukiwarce, a dodatkowo część budżetu przeznaczana jest na sieć reklamową.

Kampania produktowa – nowy typ kampanii przeznaczony dla sklepów internetowych. Pozwala na wyświetlanie reklam produktów obecnych w Twoim sklepie bezpośrednio obok wyników wyszukiwania w Google. Reklamy tego typu zawierają zdjęcie produktu, informacje o cenie i adres sklepu.

Trzeba pamiętać, że w przypadku kampanii produktowych niezbędne jest skonfigurowanie Google Merchant Center i połączenie go z kontem AdWords.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *